Зимско обнављање косе
Савет 1: Очешљајте косу пре прања
Уместо да чешљамо косу пре прања, ми је током прања подсвесно чешљамо прстима. Ако, користите грубу силу чешљање, посебно лако опадање косе. Дакле, пре него што оперете косу, очешљајте косу да задржите количину косе!
Савет 2: Оперите косу топлом водом
Температура воде за прање косе мора се добро контролисати, не превише топла вода, ни превише хладна. Прегревање ће оштетити љуску косе, тако да наша коса раздражљива, рачваста, неће повредити косу, што резултира љуштењем, длаком мање. Превише хладно, прање није чисто, тако да се шампон мора опрати топлом водом.
Савет 3: Не перите косу ноктима
Прање косе је погодно за нежно масирање коже главе прстима! Запамтите да се никада не чешите по глави ноктима. Нокти су тврди и оштри, што лако може изгребати кожу главе.
Савет 4: Користите балзам након прања косе
Функција регенератора за косу: поправља оштећену косу, натопи је и негује, чини косу глатком и решава проблем суве косе.
Савет 5: Не трљајте косу пешкиром
Након прања косе, поре наше косе су отворене. Ако протрљате косу пешкиром, вучете корене. Може се појавити опадање длаке због трихомадезе не само, већ може и да повреди вунену љуску, да се коса лако раздвоји.
За правилну употребу: Осушите косу пешкиром, а не трљањем.
Савет 6: Не перите косу пречесто
Покушајте да не перете косу пречесто зими. Масну косу у основи оперите свака два дана, суви секс можда треба мало дуже. Пречесто прање косе такође може оштетити љуске, што може утицати на укупан квалитет ваше косе.