Разлика између регенератора и маске за косу

1. Састав и принцип деловања су различити. Киселе компоненте у регенератору неутралишу преостале алкалне супстанце, балансирају пХ вредност, затварају љуске и омотавају површину косе филмом да би повећали сјај и глаткоћу. Главне компоненте филма за косу су аминокиселине, протеини и други хранљиви састојци који су потребни коси, а има веома јаку пропустљивост. Може да продре у дубоки слој косе, попуни рупе настале оштећењем и поправи косу изнутра ка споља.

e27751c860398c33

2. Различите функције. Регенератор за косу се користи за омекшавање и поправку површине косе, па се генерално назива регенератором за испирање косе. Маска за косу је врста креме материјала који влажи и негује косу. Може ући у косу кроз љускице и помоћи у поправљању ткива влакана, како би коси вратио виталност, више сјаја и мекоће.

3. Учесталост употребе је другачија. Регенератор се углавном користи са шампоном. Може се користити након прања сваки пут да би се избегло стварање чворова. Како маска за косу може постићи дубинску негу, препоручује се да је радите једном недељно.

4. Различите методе употребе. Генерално, након шампона нанесите одговарајућу количину регенератора, полако масирајте кожу главе да бисте побољшали апсорпцију, а затим је исперите директно топлом водом. Маску за косу се препоручује да користите пешкир да упије воду након шампонирања, нанесите је на одговарајући начин, умотајте топлим пешкиром и капом за купање и стојите 15-20 минута. Ако услови дозвољавају, боље је носити електричну капу. Затим га исперите топлом водом.

545f033984d364ee

Пошаљите упит